[O1] Zaświeciła sie kontr. "SERVICE"+problem z odp

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mati93pmi
    Classic
    • 2015
    • 19

    [O1] Zaświeciła sie kontr. "SERVICE"+problem z odp

    Jak sławko80rr pisze.
    Nie jest łatwo zrezygnować z przyjemności jaką daje turbinka.
    Przy Twoim volvo to będzie słabo się odpychało.
    Niby podobne te 2 mocowo auta ale będą tu jeździć zupełnie odmiennie.
    IMO ten silnik jest do ekonomicznej jazdy przy sporych przebiegach zwłaszcza.
    Choć w trasie brakuje mu 6-tki.
    Nie ma tu specjalnego przyśpieszenia a zwłaszcza elastyczności. Ale to moje zdanie. Wiele manewrów nie da się robić spontanicznie. Trzeba planować.
    Ale święty spokój w głowie i w kieszeni.
    Trzeba wybrać i potem zaakceptować ten wybór. Zależy co kto potrzebuje bardziej.
    Każdym autem trzeba się przejechać bo nic nie dadzą Ci nasze własne, subiektywne opinie. Ty tym planujesz jeździć.
  • endless
    Drive
    • 2013
    • 67

    #2
    [O1] Zaświeciła sie kontr. "SERVICE"+problem z odp

    Witam

    Opiszę sytuację dokładnie ruszając spod świateł i skręcając w prawo nagle poczułem, że auto straciło wspomaganie a na pulpicie zaświecił się napis "Service" i taki trójkąt w kółku z wykrzyknikiem w środku. Nie jestem pewien czy auto zgasło bo słuchałem muzy ale odruchowo odpaliłem je na nowo, jednak odbyło się to z trudem bo auto się trochę dławiło. Stanąłem na parkingu i zgasiłem ze 2 razy i odpalałem, za każdym razem był problem z odpaleniem bo auto się dusiło. Za 3 razem zgasł ten trójkąt, auto normalnie odpaliło i tylko pozostał napis "Service" Napis skasowałem z godnie z instrukcją z forum ale dziś znowu przy skręcie w prawo pojawiła się sytuacja identyczna z tą którą opisywałem na samym początku z tą różnica, że nie zaświecił się już napis "Service" Może ktoś pomoże co się dzieje z tym autem?

    ps. Silnik 1.6 + Gaz

    Komentarz

    • german81
      L&K
      • 2010
      • 1414
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM
      • BZB 1.8 TSI 160 KM

      #3
      napis serwis to wezwanie do wymiany oleju . natomiast problem z paleniem i zapalniem sie lamki do asr-u jest zwiazene z jakas usterka .podłacz vaga i sprawdz błedy w sterowniku silnika i abs-u .
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      • endless
        Drive
        • 2013
        • 67

        #4
        odp

        Dzięki, czyli bez komputera się nie obejdzie

        [ Dodano: Pon 02 Cze, 14 19:31 ]
        Jutro jadę ma diagnostykę. Dzisiaj się stało to samo, i to trzepanie motoru przy próbie odpalenia wskazywałoby jakby jeden cylinder nie chciał palić tylko skąd ten znaczek ASR?

        [ Dodano: Wto 03 Cze, 14 07:07 ]
        Na razie po diagnostyce, wyświetliło kilka błędów. Najbardziej niepokojące to błąd od czujnika obrotów silnika plus informacja iż EGR jest mechanicznie uszkodzony. Teraz jeżdżę do pierwszego błędu i wtedy odczyt coby teraz "pół auta" nie wymieniać. Tak w ogóle czy te elementy mogły powodować, że auto samo gasło a jak się odpalało to rzucało silnikiem i dopiero po jakimś czasie wszystko wracało do normy?

        Komentarz

        Pracuję...